Calvin Klein2

 
 
 
 

Calvin Klein

Calvin Klein je jednou z najznámejších módnych značiek vo svete, ktorá ponúka moderný estetický dizajn. Založil ju americký módny návrhár Calvin Klein, ktorý je známy pre svoje provokatívne návrhy, minimalizmus aj farebnú rôznorodosť.

Calvin Klein založil v roku 1968 spoločne s priateľom Barrym Schwartzom značku Calvin Klein Limited a otvoril si obchod s kabátmi v New Yorku, kde predviedol svoju prvú pánsku a dámsku kolekciu. O rok neskôr sa už objavil na titulnej strane časopisu Vogue a následne rozšíril dámsku kolekciu o športovú módu, klasické saká a spodnú bielizeň .
Calvin Klein začal čoskoro získavať ocenenia za svoje kolekcie a obrat obchodu sa zvýšil na desiatky miliónov dolárov. Ku koncu sedemdesiatych rokov sa v sortimente značky objavili šatky, topánky, opasky, slnečné okuliare, kozmetika, džínsy alebo pánska móda. V roku 1978 zmizlo z pultov 200 tisíc džínsov so značkou CK na zadnom vrecku počas prvého týždňa, kedy sa objavili v obchodoch a táto kolekcia bola zaroveň spojená s legendárnym mottom “nič sa nedokáže dostať medzi mňa a moje calvinky”.
Rok 1979 je známy svojím škandálom , keď sa mladučká herečka Brooke Shields objavila na plagátoch len v jednom kuse odevu - džínsoch Calvin Klein.
V priebehu nasledujúcich rokov sa výrazne rozšíril ponúkaný sortiment značky – okrem džínsov sa začali vyrábať aj slnečné okuliare, parfumy, topánky, tašky, kabelky, peňaženky a doplnky.
Tašky a kabelky značky Calvin Klein sú ideálnou kombináciou módy a prvotriednej kvality s dorazom na nadčasový štýl s čistými líniami.

Calvin Klein je trojnásobným držiteľom tzv. “Módneho Oscara” a množstva ďalších dizajnérskych cien. Aj v súčasnosti je značka CK nesmierne obľúbená aj medzi Hollywoodskymi hviezdami a ich šatníky sú doslova preplnené minimalistickými dizajnérskymi skvostami tohto úspešného módneho návrhára.

 
 
 
Calvin Klein
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia