Škola volá! Čo všetko kúpiť pre prváčika?

 
 
 
 

Škola volá! Čo všetko kúpiť pre prváčika?

Onedlho sa začína školský rok a vy ešte stále bádate nad tým, aké pomôcky kúpiť vášmu prváčikovi do školy? My sme sa rozhodli vám aj v tomto podať pomocnú ruku a poradiť pri výbere tých-ktorých vecí pre malých školákov. Papierníctva a rôzne obchodné reťazce ponúkajú počas týchto dní množstvo zliav a výhod tak, aby ste mohli aj vy ušetriť pri kúpe nie mála pomôcok pre vaše ratolesti. Na čom ušetriť a pri čom naopak siahnuť po vyššej kvalite? To a ešte viac sa dozviete čítaním nasledujúcich riadkov, ktoré sme pre vás starostlivo pripravili.

 

 

 

Aké zošity, výkresy, perá či pravítka sú správne?

Zo sortimentu zošitov bude váš prváčik potrebovať hneď niekoľko druhov. Linajkové zošity č. 523 a 512 na matematiku a slovenský jazyk či zošit na hudobnú výchovu. Netreba zabúdať ani na žiacku knižku, trojuholníkové pravítko s ryskou či výkresy rôznych veľkostí. Každá pani učiteľka zaiste vyžaduje pekné obalené zošity a peračník plne vybavený vždy zastrúhanými ceruzkami, funkčnými perami a gumou. Zabudnúť netreba ani na pomôcky na výtvarnú výchovu, ako sú farebné papiere, farbičky, temperové či vodové farby, štetce alebo nožnice. Pýtate sa, na čom teda ušetriť? Zošity, výkresy či iné papierové materiály sú zväčša rovnaké kvalitou a líšia sa iba cenou. Preto môžete bez váhania zvoliť tie menej nákladné, či dokonca zvoliť alternatívu z recyklovaného papiera. Avšak sú tu aj pomôcky, ktoré stoja za priplatenie. Medzi také patria najmä kovové pomôcky ako nožnice, strúhadlo, či atramentové perá. Farbičky, samotné farby či štetce sa svojou kvalitou tiež rovnajú ich cene, a preto tu treba uplatniť pravidlo: „S cenou rastie kvalita.“.

Aj výber školskej aktovky či batohu je dôležitý!

Áno, pomôcok, ktoré vaše dieťa bude potrebovať, je veru naozaj veľa a bude im treba nájsť vhodné miesto akým sú aktovky alebo batohy. Rozmýšľate, čo je lepšie či pohodlnejšie – aktovka alebo ruksak? V tomto prípade ide skutočne len o vkus dieťaťa. Vezmite ho preto so sebou do predajne a nechajte ho vyskúšať si jedno, aj to druhé, aby dieťa samo rozhodlo, čo mu vyhovuje viac. Navyše vzorov a potlačí je dnes nekonečne veľa, a preto sa nemusíte báť, že si malí drobci nebudú vedieť vybrať. Obľúbené rozprávky, postavičky či tvary, aj to so sebou dnešná doba trendov a dizajnu prináša a vy aj vaše dieťa si určite prídete na svoje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia