Parker Duofold Limited Edition

 
 
 
 
Parker Duofold Craft of Traveling Limited

Parker Duofold Craft of Traveling Limited

Spoločnosť Parker si pripomína 130. výročie svojho vzniku a ako pocta svojmu zakladateľovi Georgeovi Saffordovi Parkerovi vzniklo exkluzívne plniace pero Duofold Craft of Traveling Limited, z ktorého bolo vyrobených len limitovaných 1300 kusov a väčšina rovno putovala významným svetovým zberateľom a nadšencom.
Duofold, symbol Parkerovho dedičstva od roku 1921, reaguje na potreby najnáročnejších zákazníkov. Výnimočne elegantná povrchová úprava a exkluzívne balenie bolo inspirované vášňou George S. Parker v cestovaní a poznávaní rôznych kútov sveta.
Každé pero Parker Duofold Limited Edition bolo vyrobené ručne z 22 komponentov najvyššej kvality priamo vo Francúzsku a má vyryté svoje jedinečné číslo. Certifikát pravosti je osobne podpísaný Geoffreyom Parkerom, pravnukom Georgea Safforda Parkera. 
Nápaditosť a zručnosť, ktorá sa dostala do dizajnu a zhotovenia tohto pera, zodpovedá vášni a vynaliezavosti, ktoré Parker priniesol do svojej spoločnosti. Dvojtónový hrot z 18-násobného zlata so špeciálnym kompasovým motívom, navrhnutý špeciálne pre toto vydanie, ponúka písacie vlastnosti, ktorými je už vyše storočie známy Parker Duofold.

Pre Slovensko sa nám podarilo exkluzívne získať tiež jeden špeciálny kus, ktorý je momentálne k dispozícii a môžete si ho u nás zakúpiť.

 
 

Parker Duofold Limited Edition

 
PR-2043691
pôvodne 3.500,00 € 3.150,00 €
 

 
 
parker-duofold-le130.png
 
 

Čo sa začalo v roku 1888 ako jednoduchá mantra George S. Parkera, ktorý sa snažil urobiť lepšie a inšpiratívne pero, sa dnes oslavuje vydaním limitovaného unikátneho plniaceho pera Parker Duofold The Craft of Travelling. Každý z nich vzdáva úctu zvedavosti zakladateľa o svete, vášni k cestovaniu, globálnym kultúram a oddanosti tvorbe písania.

Každý z 22 ručne zostavených komponentov pera Duofold bol starostlivo vyhotovený, aby sa stal niečím výnimočným.

Na telo pera je nanesený špeciálny tmavomodrý lak, v ktorom je laserom vyrytá mapa sveta s čiarami zo zlata.

https://www.samdex.sk/sub/samdex.sk/images/images/Parker-Duofold-LE/Parker-Duofold-Travel-LE-06b.png 

 

Na hrote z dvojfarebného 18-karátového zlata je vyrytý kompas, ktorý reprezentuje vedu navigácie a staré svetové parníky, na ktorých sa plavil George počas svojich ciest.

 

 

 

 

 

V hornej časti vrchnáku je vsadený modrý polodrahokamy je lapis lazuli, ktorý predstavuje farbu hlbokého modrého oceánu, po ktorom sa George Parker často plavil. Každý kameň je špeciálne vybraný a je jedinečný pre každé pero. Okolo šperku je laserom vyrytý nápis

 "Parker 130 Years Around the World".

 

 

 

Luxusná darčekové balenie bolo inšpirované cestovným kufrom v klasickom štýle a okrem samotného pera sa v ňom nachádza certifikát pravosti podpísaným osobne Geoffreyom S Parkerom, pravnukom Georgea S Parkera, fľaštička čierneho atramentu, balenie 5 atramentových bombičiek, konvertor na naťahovanie atramentu z fľaštičky a brožúra s ďalšími informáciami.

 

 

 

 

https://www.samdex.sk/sub/samdex.sk/images/images/Parker-Duofold-LE/Parker-Duofold-Travel-LE-07.png

https://www.samdex.sk/sub/samdex.sk/images/images/Parker-Duofold-LE/Parker-Duofold-Travel-LE-09.png

Horná vnútorná časť obsahuje mapu sveta, ktorá ukazuje všetky krajiny, ktoré navštívil George počas svojich celosvetových ciest.

Z Tahiti do Tongy, nových Caledonských ostrovov do Číny, George vždy používal svojho verného Duofolda, aby dokumentoval svoje skúsenosti v cestovnom denníku. Veril, že týmto nielen zachováva svoje spomienky, ale ich aj posilňuje. Nadšenie z  cestovania a pochopenie svetových kultúr inšpirovali Georgeovu tvorivosť a mnohé z jeho ikonických návrhov pri perách Parker.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia