Čo si nezabudnúť zbaliť na dovolenku?

 
 
 
 

Čo si nezabudnúť zbaliť na dovolenku?

Zaiste nikomu nie je cudzia situácia, či „posledné“ momenty paniky pred dovolenkou. Veď viete, myslím tie, v ktorých bezradne stojíte pred skriňou a neviete čo ďalej. Vtedy je úplne jedno či je to preto, že nemáte dostatok oblečenia alebo len miesta v kufri. Avšak, ak sa chystáte na dovolenku niekam do tepla, existuje základná výbava, ktorú by ste mali mať zbalenú ako prvú!

Nie sú to plavky...

Jeden by si myslel, že na prvom mieste tohto rebríčka budú plavky, no nie je to celkom tak. Plavky si môžete predsa kúpiť úplne kdekoľvek na vašej letnej dovolenke. Prvé miesto tohto holiday-starter-pack je jedine a výsostne krém „na“ a „po“ opaľovaní. Slnečné žiarenie dnes je omnoho nebezpečnejšie ako kedysi a preto ho netreba brať na ľahkú váhu. Ale existuje mnoho ďalších dôvodov, pre ktoré sa tento dovolenkový produkt umiestnil na prvej priečke. Patríte medzi tých, ktorým sa nepošťastilo mať bezproblémovú pleť? Potom ste to práve vy, kto si musí tento krém hádzať do kufra ako prvý! Kvôli problematickej pokožke sú mnohí z nás intolerantní voči rôznym neznámym kozmetických značkám. Preto, ak sa chcete vyhnúť problémom počas zaslúženého oddychu, chráňte svoju pokožku vami osvedčenou kozmetikou. Táto rada je vskutku dobrá aj pre tých, ktorí netrpia žiadnymi nedokonalosťami. Napokon, ak sa spálite už hneď počas prvých dní, vaša dovolenka sa razom stane skôr bolestivou než príjemnou spomienkou.

A čo ďalšie si netreba zabudnúť zbaliť do vášho trendy kufra? Hneď po opaľovacom kréme prichádzajú na rad lieky. Áno, čítate správne. A prečo práve tie patria najdôležitejšie veci v dovolenkovom kufri? Nikdy neviete kedy vás prekvapí a ako dlho bude trvať taký úpal. Ten je veľmi často sprevádzaný teplotou a silnými bolesťami hlavy a niekedy aj viacero dní vkuse. Aby ste sa úspešne vyhli či vyliečili z tohto nepríjemného stavu je dobré mať po ruke základnú medicínu. Tú, ktorá vás bleskovo vzpruží a vy si budete môcť užívať dovolenku ďalej.

Je to tu! Najviac očakávaný kúsok v edícii letnej dovolenky. Plavky. Je na vás koľko druhov si pribalíte, no uistite sa, že budú celkom navrchu všetkého, čo v kufri máte. Jednak preto, aby ste ich mali na očiach a vedeli, že ste na nich zabudli, no existuje aj iný dôvod. Je ním dovolenková nedočkavosť. Každý pozná ten moment, keď teplomer ukazuje 45°C a vy sa čo najskôr chcete schladiť v mori. V takejto chvíli len otvoríte kufor, schmatnete plavky a utekáte na pláž bez akéhokoľvek zdržiavania.

Myslite na svoju bezpečnosť

Samozrejme je tu ešte jedna dôležitá súčasť vašej dovolenkovej prvej pomoci. Myslím, že táto vec predbieha aj „výsostný“ opaľovací krém. Pýtate sa čo to je? Tak teda poslednou a zároveň významnou časťou vo vašej kabelke sú doklady. Dbajte na to, že so sebou budete mať všetky potrebné papiere a doklady totožnosti. Nikdy neviete kedy motyka vystrelí a vy sa ocitne v situácií, z ktorej vás zachránia len váš pas, občiansky preukaz či preukaz poistenca. Uistite sa, že máte stále po ruke a počas dovolenky ich starostlivo uložte na miesto, na ktorom ich s istotou nájdete pri odchode na letisko.

Dovolenková lekárnička je hotová a vy sa teda môžete spokojne vydať za slniečkom! ....a pamätajte, nech zabudnete čokoľvek iné, s touto základnou výbavou budete vždy v poriadku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia