Poradíme Vám

 
 
 
 

Cestovanie last minute, alebo desatoro vydarenej dovolenky

Tiež patríte k tým cestovateľom, ktorí si najlepšie užijú dovolenku, keď si jej výber nechajú na poslednú chvíľu? Tu je 10 vecí, na ktoré by ste  mali predsa len pamätať v akom – takom predstihu, aby ste si mohli zaslúžený oddych naozaj naplno vychutnať.


1. Kvalitný cestovný kufor je základ

·         Nahádzať veci do cestovnej tašky, či do kufra a poďho na letisko. Je to aj vaša predstava o ideálnom balení sa na dovolenku? Pokojne to tak môže byť. Ak to váš kufor prežije. Cestovanie nie je únavné len pre ľudí, ale aj pre batožinu. Najmä ak sa prepravujete lietadlom, váš kufor si vytrpí naozaj dosť. Zaobstarajte si ho preto dostatočne dopredu a dbajte predovšetkým na jeho kvalitu. Ak bude mať navyše aj nízku hmotnosť, vyhnete sa nepríjemnosť s nadváhou batožiny. Nevšedný dizajn zase odradí zlodejov. Všetky tieto podmienky a ešte aj omnoho viac v sebe spája unikátna novinka - cestovný kufor Lite-Shock. Táto nová kolekcia z prevratného materiálu Curv vyrobeného v Nemecku, opäť posunula hranice sveta cestovných batožín. Vďaka uvedenému revolučnému materiálu kombinujú produkty Lite-Shock silný dynamický životný štýl s extrémnou ľahkosťou. 

Celý článok...
 

Príručná batožina do lietadla

Príručná batožina sa môže zobrať do lietadla len v prípade, že spĺňa odporučenie organizácie IATA /medzinárodné združenie leteckých prepravcov/ t.j. súčet rozmerov je maximálne 115 cm resp. v súlade s nariadením Európskej komisie je príručná batožina od konca marca 2007 limitovaná rozmermi: 56 x 45 x 25 cm. Opatrenie sa netýka len mimoriadne cenných alebo krehkých batožín, ktoré však musia byť deklarované pri odbavovacích pultoch, kde budú špeciálne označené.

Z dôvodu limitovanej kapacity niektorých lietadiel sa môžu uplatňovať prísnejšie obmedzenia rozmerov prípadne hmotnosti danej batožiny, preto je dôležité si túto informáciu zistiť od leteckej spoločnosti ešte pred cestou.

 

Celý článok...
 

Bezpečnostné predpisy na letiskách

Na letiskách stále platia prísne pravidlá na prepravu tekutín, aerosólov a gélov v príručnej batožine. Rovnako do vyhradených bezpečnostných priestorov a na palubu lietadla nesmie cestujúci vnášať strelné zbrane a ich napodobeniny, omračujúce zariadenia, výbušné a horľavé látky, predmety s ostrým hrotom alebo hranou, pracovné nástroje a tupé predmety, ktoré sú schopné spôsobiť vážne zranenie.

Celý článok...
 

Kde sa vzali kabelky

Kabelky

Cesta kabelky k jej dnešnej podobe začala už 1500 rokov pred Kristom vo vtedajšom Babylone a Asýrii. Bohato vyšívané predchodkyne kabeliek sa tu používali predovšetkým na religiózne účely. Peržania nosievali na opasku malé vrecko, do ktorého si dávali mince, a od nich to pravdepodobne prevzali starí Egypťania. V každom prípade, egyptské hieroglyfy nám umožňujú vytvoriť si predstavu, ako tieto pra-kabelky vyzerali. Roľníci používali podobné vrecká na uchovávanie semienok, africkí kňazi v nich nosili kadidlo a najrôznejšie náboženské potreby. 

Mešce a taštička pod sukňou

V európskej kultúre sa v 14. storočí objavuje prvá písomná zmienka o mešcoch. Muži v nich nosili peniaze, kresadlo a rôzne predmety dennej potreby.
Postupne sa začali objavovať aj hojne dekorované verzie mešcov pre dámy, ktoré ich, rovnako ako páni, nosili pripnuté na opasku. Najčastejšou formou dekorácie bola výšivka a zlato, nevesty často dostávali mešce s obrázkami zamilovaných párov. V pätnástom storočí sa začal klásť väčší dôraz na módu a dámy vtedy začali nosiť portmonky schované pod sukňou, aby nenarušovali dojem z celkového vzhľadu. V šestnástom storočí sa potom objavujú prvé tašky cez rameno, ktoré sa používali pri dlhších cestách. Existovali tak v koženej, ako aj vo verzii z plátna. V sedemnástom storočí mešce u mužov úplne nahradili vrecká, nový element vo svete krajčírskeho remesla.
Čo sa týka dámskych kabeliek, často si ich dámy šili a vyšívali samy, každá nevesta mala vo výbave niekoľko kúskov. Do módy prichádzajú rukávniky, ktoré spájajú funkciu kabelky a rukavíc do jedného a až do devätnásteho storočia potom zostávajú populárnym módnym doplnkom tak pre ženy, ako aj pre mužov.

Módne ladenie

Začiatkom 18. storočia sa síce mešce na čas z módy vytratili, ale vďaka zmenám v spoločnosti a v spôsobe obliekania sa zase vrátili späť. Ženský odev totiž v tej dobe pozostával z niekoľkých rôznych vrstiev vrchného a spodného odevu a nosenie portmoniek pod sukňami bolo dosť nepraktickým riešením. A tak sa zrodil „reticule", akási taštička či látkový váčik so šnúrkou na stiahnutie, ktorá sa už v mnohom podobala dnešným večerným kabelkám. Vtedajšia dáma sa v podstate nemohla bez svojho „reticule" ukázať na ulici, samozrejme musel byť perfektne zladený s odevom. A čo vo svojich taštičkách tieto dámy nosili? V podstate to isté ako dnes: rúž, púder, vizitky, vreckovku, parfum.

 

Celý článok...
 

Ako správne vybrať školskú tašku?

Podstatné pri výbere školskej tašky je kvalitné spracovanie, odolnosť materiálu, chrbtový systém, rozmery, ale aj váha školskej tašky, reflexné prvky a spracovanie ramenných popruhov. Strávený čas pri dôkladnom výbere kvalitnej a pre vaše dieťa vhodnej školskej tašky sa vám určite vyplatí.

Anatomicky tvarovaný chrbát
Vzhľadom k množstvu školských pomôcok a učebníc, ktoré obvykle deti nosia do školy, je dôležité, aby mala školská taška vystužený anatomicky tvarovaný chrbát, z priedušného materiálu, ktorý kopíruje chrbát dieťaťa a efektívne pôsobí na správne držanie tela a zdravý vývoj chrbtice. Chrbtový systém školskej tašky musí dobre priliehať k chrbtu dieťaťa, nemal by vznikať voľný priestor medzi chrbtom vášho dieťaťa a chrbtovým systémom školskej tašky. Neberte nikdy pri výbere školskej tašky pre vaše deti na ľahkú váhu veľkosť, váhu a chrbtový systém. Podstatné pri výbere školskej tašky je kvalitné spracovanie, odolnosť materiálu, chrbtový systém, rozmery, ale aj váha školskej tašky, reflexné prvky a spracovanie ramenných popruhov. Strávený čas pri dôkladnom výberu kvalitného a pre vaše dieťa vhodnej školskej tašky sa vám vyplatí.

Celý článok...
 

Porovnanie školských tašiek Step by Step

 

FLEXLINE

Step By Step FELXLINE

 
 

TOUCH

Step By Step TOUCH - Abmessungen

 
 

TOUCH L.E.D

Step By Step TOUCH L.E.D. - Abmessungen

 
 

 

Technické detaily


 

 

Vonkajšie rozmery (v x š x h):
39 x 28 x 22 cm
Vonkajšie rozmery (v x š x h):
36.5 x 33 x 23.5 cm
Vonkajšie rozmery (v x š x h):
36.5 x 33 x 23.5 cm
Vnútorné rozmery (v x š x h):
36.5 x 27 x 21 cm
Vnútorné rozmery (v x š x h):
35.5 x 28 x 17 cm
Vnútorné rozmery (v x š x h):
35.5 x 28 x 17 cm
Objem hlavnej tašky:
18 l
Objem hlavnej tašky:
16 l
Objem hlavnej tašky:
16 l
Objem (vonkajšie vrecká):
približne 3,0 l
Objem (vonkajšie vrecká):
približne 3,0 l
Objem (vonkajšie vrecká):
približne 3,0 l
Hmotnosť:
1180 g
Hmotnosť:
1200 g
Hmotnosť:
1420 g
     

 

Predná časť


 
Krok za krokom FLEX LINE - predné Krok za krokom TOUCH - predné Krok za krokom TOUCH LED - predné
 1. 3D aplikácie

 2. Pružné bočné vrecká

 3. Rozšíriteľné predné vrecko

 4. Bezpečnostné reflexné optické prvky

 5. Výškovo nastaviteľný magnetický uzáver

 6. Pevné dno s nožičkami

 1. 3D aplikácie

 2. Peračník na veku tašky

 3. Flexibilné vnútorné usporiadanie

 4. Bočné vrecká

 5. Záhyby pre prispôsobenie veľkosti podľa naplnenia tašky

 6. Izolované predné vrecko

 7. Bezpečnostné reflexné optické prvky

 8. Pevné dno s nožičkami

 1. 3D aplikácie

 2. Flexibilné vnútorné usporiadanie

 3. Záhyby pre prispôsobenie veľkosti podľa naplnenia tašky

 4. Bočné vrecká

 5. Bezpečnostné reflexné optické prvky

 6. Svetelný LED pásik

 7. Pevné dno s nožičkami

     
     

 

Zadná časť


 

 

Krok za krokom FLEX LINE - predné Krok za krokom FLEX LINE - predné Krok za krokom FLEX LINE - predné
 1. Popruh na zdvíhanie a zavesenie

 2. Polstrovanie z prijemného priedušného materiálu pre lepšiu cirkuláciu vzduchu

 3. Výškovo nastaviteľný nosný systém - aktovka rastie s vaším dieťaťom

 4. Nastaviteľné ramenné popruhy

 5. Výškovo nastaviteľný hrudný popruh

 6. Bedrový pás

 1. Popruh na zdvíhanie a zavesenie

 2. Očká na konci ramenných popruhov pre ľahké a rýchle zafixovanie

 3. Polstrovanie z prijemného priedušného materiálu s ventilačnými drážkami pre lepšiu cirkuláciu vzduchu

 4. Anatomic Air System  - ergonomicky tvarovaná zadná časť

 5. Výškovo nastaviteľný hrudný popruh

 6. Možnosť pripevnenia bedrového pásu

 7. Nastaviteľné ramenné popruhy

 1. Popruh na zdvíhanie a zavesenie

 2. Očká na konci ramenných popruhov pre ľahké a rýchle zafixovanie

 3. Ramenný popruh s vypínačom LED osvetlenia

 4. Polstrovanie z prijemného priedušného materiálu s ventilačnými drážkami pre lepšiu cirkuláciu vzduchu

 5. Anatomic Air System  - ergonomicky tvarovaná zadná časť

 6. Nastaviteľné ramenné popruhy

 

 
 
 
 
Navštívili ste