Ako sa rozumne zbaliť na lyžovačku

 
 
 
 

Ako sa rozumne zbaliť na lyžovačku

Nech už ide o akékoľvek cestovanie, organizácia pri balení je jedna z najdôležitejších vecí. Do úvahy treba zobrať kam cestujete, za akým účelom, a akým spôsobom sa tam dopravíte. Teda či vás čaká dovolenka pri mori s all inclusive pobytom, lyžiarsky zájazd či pracovná cesta do zahraničia. Podstatný je aj spôsob dopravy, či idete autom, vlakom alebo lietadlom. Určite bude menej náročné zbaliť sa na letnú dovolenku pri mori, ako na lyžovačku. Bude to určite viditeľné najmä na cestovnej batožine. Postačia vám akurát tak plavky, nejaké ľahšie oblečenie, šlapky a kozmetika. Ak by vám predsa len niečo chýbalo, všetko sa dá dokúpiť na mieste pobytu.To isté síce platí aj pri lyžovačke, no to už také jednoduché nie je.

Organizovaný spôsob balenia

Asi najlepší a najorganizovanejší spôsob balenia je, že si najprv spíšete všetko potrebné. Oblečenie, kozmetika, lyžiarske vybavenie. Je tak minimálna pravdepodobnosť, že si niečo naozaj dôležité zabudnete doma. Ak je váš zoznam vecí už kompletný, prichádza na rad ďalšia úloha a tou je, všetko rozumne zbaliť do batožiny. Na lyžovačku vám zrejme jedna stačiť nebude. Teda minimálne vtedy, ak chcete mať dostatočný prehľad o tom, kde a čo máte uložené. Do najväčšej cestovnej tašky si treba pobaliť oblečenie, ktorého nebude málo. Rozdiel medzi letnou a zimnou dovolenkou je taký, že v prípade tej letnej vám bude stačiť naozaj len pár kúskov oblečenia, kdežto pri zimnej budete musieť mať aj nejaké tie kúsky navyše, pre prípad potreby. Teda začnite spodným prádlom, tričkom s dlhým rukávom, mikinou, nepremokavou bundou, lyžiarskymi nohavicami, čiapkou, šálom, rukavicami.

Netreba zabudnúť na slnečné a lyžiarske okuliare. No a teraz príde na rad výstroj, a to lyže, viazanie, palice a prilba. Otázka je, či máte svoju vlastnú alebo máte v pláne si nejakú požičať. Pokiaľ máte svoju, zbaľte si všetko do jednej tašky, lyže do ochranného obalu a už len to napratať do auta. No v prípade, že svoju nemáte a chcete si ju zapožičať v lyžiarskom stredisku, výhoda je, že nemusíte riešiť jej prepravu. No na druhej strane si potom v požičovni pobudnete nejakú chvíľu, pokiaľ si nájdete tú správnu výstroj, ktorá vám sadne a bude sa vám v nej dobre lyžovať.

Určite si zoberte menší ruksak, alebo ladvinku, ktorú si pripnete okolo pásu na drobnosti, ktoré chcete mať stále po ruke. Pod drobnosťami chápeme  napríklad doklady, peniaze, kľúče, ochranný krém na tvár a pery, mobil, prípadne fotoaparát.

 
 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia